دونات به یک نوع خمیر شیرین سرخ شده می گویند که این خمیر به دو صورت تهیه میشود: A : Yeast Donut که با خمیر نان درست میشود و باید تمام مراحل آماده شدن نان را بگذراند و بعد سرخ شود. B : Cake Donut که با خمیر کیک درست میشود و درست کردن آن بسیار ساده تر و سریع تر است و حالت کیک سرخ شده را دارد و روغن بیشتری جذب می کند. تقریبا در تمام دنیا دونات با طرز تهیه های مختلف و نام های متفاوت وجود دارد و در همه جا طرفداران بسیاری دارد. در کشور ما نزدیک ترین شیرینی به Yeast Donut همان پیراشکی خودمان است که بسیار هم خوشمزه است ولی دونات نیست و به نظر من دونات هایی که در ایران تولید میشوند هنوز بیشتر شبیه پیراشکی هستند و روغن زیادی جذب می کنند در صورتیکه مواد و طرز تهیه Yeast Donut باید به صورتی باشد که بیش از 4 تا 5 گرم روغن به خود جذب نکند.

مواد لازم:

آرد=4 پیمانه(نیم کیلو)

تخم مرغ=2 عدد

شکر=1/2پیمانه سرخالی(100 گرم)

روغن آبکرده=4 قاشق سوپخوری(100 گرم)

ماست غلیظ=یک پیمانه سرخالی

جوش شیرین=1/2 قاشق مرباخوری

بیکینگ پودر=2 قاشق مرباخوری

نمک=1/2 قاشق چایخوری

دارچین=2 قاشق سوپخوری

خاکه قند=200 گرم

طرز تهیه:

زرده و سفیده تخم مرغ را با روغن و شکر مخلوط می کنیم. می زنیم تا کاملا سفید شود. جوش شیرین و بیکینگ پودر و نمک را در ماست حل می کنیم و این دو مایه را مخلوط می نماییم و آرد را به تدریج می ریزیم. بهم می زنیم تا مایه به شکل خمیری که نه زیاد شل و چسبان و نه زیاد خشک و سفت باشد دربیاید.

روی خمیر را می پوشانیم تا دو سه ساعت بماند تا خمیر ور بیاید. بعد روی میز را کمی آرد می پاشیم از خمیر مقداری برمی داریم با نورد به قطر 1 سانتیمتر باز می کنیم. با دهانه استکان حلقه حلقه می بریم و با یک شی استوانه ای مثل انگشتانه وسط آن را سوراخ می کنیم

و روغن فراوان را با حرارت ملایم داغ کرده و دوناتس ها را در روغن سرخ می نمائیم،دو طرف آنها باید کاملا طلایی شود و پف کند و آنها را در صافی می چینیم تا روغن زیادی آن برود. خاکه قند و دارچین را مخلوط می کنیم و به دو طرف دوناتس ها می پاشیم در ظرف می چینیم و روی آنرا پسته چرخ کرده می دهیم.